ماجراجويانه‌ترين سفر در سالي که گذشت

• ماجراجويانه‌ترين سفر در سالي که گذشت

ماجراجويانه‌ترين سفر، سالي که گذشتاختصاصي«تابناک با تو»؛ يک دختر آمريکايي عنوان جوان ترين جهانگرد دنيا را از آن خود نمود و رکورد شکني کرد. لکسي آلفورد 21 ساله مي گويد با سفر به کره شمالي به آخرين ايستگاه سفرهاي خود رسيده و فهرست سفر به 196 کشور جهان را تکميل کرده است. او رکورد جيمز اسکوايت بريتانيايي 24 ساله را که در سال 2013 به همه ي کشورهاي دنيا سفر کرده بود را شکست. لکسي سفرهاي خود را در اينستاگرام مستند نموده و 73 هزار فالوئر دارد.

اين دختر آمريکايي در سفر به کره شمالي تابلويي از رسيدن به مقصد در دست دارد و درباره آن نوشته: به طور رسمي به همه کشورهاي دنيا سفر کردم. او افزود: ديوانه وار است که سالها کار سخت و دشوار را در يک لحظه پايان دهيد. از همه کساني که به من کمک کردند تا به اينجا برسم تشکر مي کنم. با شکوه ترين فصل زندگي من به پايان رسيد و من به سوي آغاز جديدي حرکت مي کنم.

او در يکي از پست هاي اينستاگرامي خود توضيح داد که گينس با سفر او به منطقه خلع سلاح هسته اي، واقع در مرزهاي بين دو کره موافقت کرد، که به نوعي مي توانست سفر به کره شمالي حساب شود.

براي اينکه نام آلفورد در کتاب رکوردهاي جهاني گينس ثبت شود بايد نزديک به 10 هزار نشانه از سفرهاي خود را براساس ترتيب زماني جمع آوري کند. دبي و ابوظبي امارات، بتراء در اردن و اهرام مصر از جمله مناطقي است که لکسي عکس هاي جالبي از آنها گرفته است.

هدف لکسي تشويق مردم براي ديدن از کشورهاي زيبا و بهره بردن از زيبايي شگفت انگيز آنها و شناخت فرهنگ هاي مختلفي است که از سوي برخي مردم دنيا بد فهميده شده و رسانه ها تصوير آنها را مخدوش کرده اند.

دبي و ابوظبي امارات، بتراء در اردن و اهرام مصر از جمله مناطقي است که لکسي عکس هاي جالبي از آنها گرفته است.

سخت ترين بخش سفر لکسي آلفورد

او اعتراف مي کند سفر به مرکز و غرب آفريقا يکي از پر مشقت ترين بخش هاي سفر او بوده، زيرا زندگي در اين مناطق بدوي و با محدوديت ها و يا فقدان هاي زير ساختي همراه است. بالا بودن هزينه سفر به اين مناطق، نبود حمل و نقل امن، تعدّد زبان هاي محلي شهروندان آفريقايي و سختي ارتباط برقرار کردن، نبود راهنماهايي که به زبان انگليسي تسلّط داشته باشند و. سفر او به آفريقا را با سختي همراه کرد. او مي گويد سفر به کره شمالي هم به دليل تحريم هاي آمريکا سختي هاي خاص خودش را داشته است. لکسي آلفورد کتابي درباره سفرها و ماجراجويي هايش مي نويسد.

برخي بر اين باورند، آنچه لکسي محقق کرده، يک دستاورد شگفت انگيز و الهام بخش براي جوانان دنياست تا رؤياهاي خود را با عزم و اراده و تلاش هاي هر چند طاقت فرسا محقّق کنند.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : لکسي ,شمالي ,دنيا ,آلفورد ,ترين ,کشورهاي ,لکسي آلفورد ,آنها گرفته ,شگفت انگيز ,جمله مناطقي ,ابوظبي امارات، ,ابوظبي امارات، بتراء
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عکس پروفایل مجله اینترنتی ایران پژوهش آگاهترین frptanin BTS & EXO شیپکا شاپ Alicia مدیریت فرهنگی در ایران